مش مو با فویل آلومینیوم

استفاده از کلاه مش برای خانم‌ها همیشه یک کابوس بوده. به دلیل سفتی بیش از حد کلاه و کشیده شدن مو در هنگام درآوردن کلاه. همچنین به وسیله کلاه مش، نمی توان رنگ را به صورت تکه‌ای درآورد. برای حل این مشکل آرایشگران با استفاده از فویل آلومینیوم توانستند رنگ را به شکل دلخواه درآورند. نوارهای رنگ شده باریک، پهن و غیره. این راه حل نه تنها راحت‌تر است بلکه مشتریان زیادی دارد.

دکلره کردن

برای دکلره کردن باید موهایتان کاملا خشک و تمیز باشند. ابتدا قسمت‌هایی از مو را که قرار است هایلایت شوند را مشخص کنید و آنها را دکلره نمایید. بهتر است یک ورق فویل بلند را در زیر موهایتان قرار دهید تا مواد دکلره به قسمت‌های دیگر نرسد. اکنون به آرامی رشته‌هایی از مو را که قبلا جدا کردید را به مواد دکلره آغشته کنید. سپس موهای دکلره شده را با فویل پوشش دهید تا رنگ موها به پایه برسد. برای دکلره کردن مو حتما از دستکش استفاده کنید تا آسیبی به پوستتان نرسد.

بعد از گذشت 15 دقیقه موهای خود را چک کنید. اگر موها روشن شده بودند یعنی فرآیند دکلره شدن موها به طور کامل انجام شده است. اگر هنوز موها به طور کامل روشن نشده بود، کمی زمان دهید تا موها کاملاً به رنگ پایه برسند. توجه داشته باشید که دکلره نباید بیشتر از 45 دقیقه روی مو باقی بماند. زیرا در این صورت باعث می شود تا موهایتان بسوزد.

هایلایت مو با فویل آلومینیوم

شستن موهای دکلره شده

اکنون با دقت قسمت‌هایی از مو را که دارای مواد دکلره است را بشویید. قسمت‌های دیگر مو را با فاصله نگه دارید تا با موهای دکلره شده تماسی نداشته باشند. زیرا در صورت تماس مو با مواد دکلره رنگ موهایتان تغییر خواهد کرد. موهایتان را به طور کامل بشویید تا در نهایت آب زلال و شفاف از موها خارج شود.

دکلره مو با فویل آلومینیوم

هایلایت کردن موها با فویل

رنگ مو مورد نظر خود را آماده کنید. موهای دکلره شده را جدا کنید و یک فویل تمیز و باریک زیر موها قرار دهید. موهای جدا شده را به رنگ مو آغشته نمایید. دقت کنید که رنگ مو به تمام تارهای مو آغشته شود و هیچ قسمتی از مو سفید باقی نماند. برای هایلایت‌ مو در قسمت‌های دیگر نیز به همین روش عمل کنید. موهای رنگ شده را درون فویل بپیچید تا به خوبی رنگ بگیرند.

باید در حدود 30 دقیقه صبر کنید تا رنگ مو به خوبی باز شود و موها رنگ بگیرند. بعد از گذشت این زمان، موها را چک کنید. در صورت نیاز باز هم به آن زمان دهید تا رنگ به خوبی روی رشته‌های مو باز شود. بعد از اینکه از رنگ گرفتن مو مطمئن شدید، فویل ها را از روی مو باز کنید. سپس موهایتان را با آب به طور کامل بشویید.

هایلایت مو با فویل آلومینیوم